ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ZAGREB

info@zkk-zagreb.hr

ZADAR ZADAO ZAGREBU PRVI PORAZ

Nažalost, gostovanjem u Zadru u sklopu 3.kola Prve ženske lige, Zagreb nije uspio doći do željenih 3-0 i nastaviti izvrstan,pobjednički start u sezoni.

Bio je to dinamičan susret, napet i zanimljiv do samoga kraja, u kojemu su bodovi mogli otići na obje strane.
Izvrstan pokazatelj tomu bio je rezultat koji je nakon uvodnih deset minuta iznosio 17:14 za Zagreb.
Zadranke su u tom dijelu utakmice imale dosta problema u obrani jer su Zagrebašice bile bolje u skoku, uz zagrebački, sad već poznati centarski dvojac- Mamić i Škara,i tako dolazile do lakih poena.

U drugoj četvrtini domaće su igračice poboljšale taj segment igre no Zagreb se raspucao sa vanjskih pozicija. Uz nekoliko sjajnih poteza Anđele Oštrić, Zadranke su na odmor ipak otišle prednošću od 36:32.

Zagrepčanke su držale priključak prve dvije minute treće četvrtine, a onda su domaće košarkašice na krilima agresivne obrane krenule u seriju 11-0 i odvojile se na velikih 17 koševa prednosti (52-35).

Iako se činilo da je time susret prelomljen, gošće su odmah uzvratile svojom serijom 1-13.
Ipak, Zadrankama nije dugo trebalo da se vrate u mirnije vode te se u posljednjih deset minuta ušlo s 58-48.

Raspoložena Anja Škara pokušavala je sama vratiti ŽKK Zagreb u igru, no s druge se strane razigrala mlada Australka Claire Ioannidis  i s osam poena u kratkom vremenskom odbila prvi napad gošći.

Ipak, igračice Gjure Simona nisu se predale te su na krilima mlade razigravačice Gabriele Grizelj, koja je zabila šest uzastopnih koševa , pokušale preokrenuti rezultat - ali je on ovaj put otišao na stranu domaćih Zadranki koje su odnijele pobjedu rezultatom 72:66 i tako zadale prvi ovosezonski poraz našim curama.

Zadranke su do druge pobjede predvodile Ana Vrsaljko sa 16 poena i 8 skokova te Claire Ioannidis  s 13 poena, dok su najbolje u redovima Zagreba bile Marijana Mamić s 18 poena i 8 skokova te Anja Škara s 15 poena i 6 skokova.

Trener Simon nije krio nezadovljstvo suđenjem:

“Čestitam Zadrankama na pobjedi. Igrale su srčano i borbeno. Ali čestitke i trojki koja je odlučila utakmicu. Nismo jednostavno mogli zaustaviti tu trojku.
Što se same utakmice tiče ona je bila dobra,  interesantna za publiku i mislim da smo je mogli i mi zasluženo dobiti. Moja ekipa je pokazala karakter, vratila je utakmicu u egal nakon minusa od šesnaest poena i ja im čestitam na tome.”

Dojmove s utakmice s nama je podijelila i najmlađa,ali jako bitna igračica ŽKK Zagreb –Gabriela Grizelj:
„Mislim da smo dobro igrali cijelu utakmicu. Loše smo ušli u treću četvrtinu a oni su to iskoristili i napravili razliku, ali se mi nismo predali i uspjeli smo stići tih 17 razlike. Domaćini su bili malo iskusniji i imali su prednost domaćeg terena koja im je pomogla. Sada je najvažnije zaboraviti na tu utakmicu i koncentrirati se na nadolazeće.“

Svakako smo ponosni na naše cure što su pokazale karakter i pružile vrlo dobar otpor ekipi Zadra te pokazale da dosadašnji rezultat nikako nije slučajan. Iz ove utakmice nastojati će popraviti greške već u sljedećem izazovu koji ih čeka u 4.kolu u kojem na domaćem terenu ugošćuju ŽKK Ragusa. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 28.10.2018. s početkom u 16h u SD Pešćenica. Dođite podržati naše cure i time im pomoći da se vrate na pobjedničke staze.