ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ZAGREB

info@zkk-zagreb.hr

WABA U17 MARIBOR

Nakon turnira u Viškovu i Mariboru te već prije turnira u Skopju (28.I.) i utakmice Ježica-Ilirija (8.I.) su poznati svi četvrtfinalisti WABA U17 lige 2017-18. Iz grupe A su to aktualni prvak Trešnjevka 2009, zatim oba ljubljanska kluba Ilirija i Ježica te po prvi puta Konjic. U grupi B su prolaz ostvarili Cinkarna Celje, Zagreb te sa po dvije utakmice manje Lovćen Budućnost i Badel 1862.

“Potrošili smo se puno u prvoj utakmici u kojoj smo ganjali 15 razlike da bismo uhvatili drugo mjesto u skupini, ali smo na kraju bili sretni načinom kako smo utakmicu preokrenuli u svoju korist. Druga utakmica protiv Maribora, koji je izgubio šanse za prolazak, nam je bila izuzetno teška jer smo se potrošili svu energiju da bismo stizali prednost od Celja. Kada smo u trećoj četvrtini uhvatili malo zraka, napravili smo 0:18 i tu riješili pitanje protivnika.” rekla je najkorisnija igračica Zagreba u Waba u17 ligi, Gabriela Grizelj.

“Najviše me veseli što ekipa raste iz dana u dan i sve bolje reagira na terenu. Kako nismo išli kompletni u Maribor, znali smo da nam je rotacija smanjena, ali su apetiti ostali isti. Dvije pobjede za treće mjesto ili visoka pobjeda nad Celjem od 15 razlike koja nas je mogla dignuti na visoko drugo mjesto i možda lakšeg protivnika u četvrtfinalu. Ali najviše od svega na terenu mi se dopala reakcija  i tehnička Gabriele Grizelj nakon nepotrebnog udaranja igračice sa brojem 5 iz Celja koja je udarila sa leđa našu najmlađu igračicu Klaru Senegačnik, pri dva razlike za protivnika i sedam minuta do kraja. Nakon toga je ekipa jednostavno reagirala odlično te uz smirenu Nikolinu Vlašić sa linije slobodnih bacanja, okrenula rezultat u svoju korist. Jako veliku ulogu u obje pobjede su imale Marija Soldo i Urša Crnjak.” trener Kristijan Jagatić

“Još nas prije Nove godine čeka turnir u Virju, gdje nas čekaju Nagykanizsa, Orka i domačin Virje , pa da malo možemo odmoriti.” rekla je Urša Crnjak

U nedjelju je najzanimljivije bilo u Viškovu. Domaći FSV je pobjedom u prvoj utakmici protiv Tešnja zadržao izglede za 4.mjesto o kojem je direktno odlučivala posljednja utakmica turnira sa Konjicem. Riječanke su u posljednju minute ušle vodstvom 60:57, zatim je Petra Matijanić izjednačila trojkom i dve sekunde prije kraja je domača igračica imala dva slobodna bacanja za pobjedu i četvrtfinale, ali je oba promašila. U produžetku je bio bolji Konjic sa 71:66.

Cinkarna Celje : Zagreb 72:78

Gabriela Grizelj 21, Martina Breber, Iva Medjugorac, *Nikolina Vlasic 18, Isbabel Lackovic, *Ursa Crnjak 11, *Doris Benovic 10, Andrea Brkic, Klara Senegacnik 5, *Marija Soldo 13, Ema Zdunic, Gabrijela Stunja

Maribor : Zagreb 60:75

Gabriela Grizelj 27, Martina Breber, Iva Medjugorac, *Nikolina Vlasic 13, Isbabel Lackovic, *Ursa Crnjak 11, *Doris Benovic 7, Andrea Brkic, Klara Senegacnik 2, *Marija Soldo 13, Ema Zdunic 2, Gabrijela Stunja