ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ZAGREB

info@zkk-zagreb.hr

TIJESAN PORAZ OD SPLITA

U 16.kolu Prve ženske lige vodeći Split savio je tijesnu pobjedu u Trnskom protiv Zagreba 73:71, a Medveščak je bio uvjerljiv u Sl.Brodu 85:44.

Samo dva dana nakon teške utakmice i putovanja u Dubrovnik košarkašice Zagreba su odigrale još jednu odličnu utakmicu i došle na korak od iznenađenja protiv vodećeg Splita. Početak susreta nije dao naslutiti zanimljivu završnicu jer je Split na isteku prve četvrtine imalo 12 razlike (28:16). Splićanke su vodile cijelim tijekom susreta, a Zagreb se nije predavao što se vidjelo u završnici kada je Split u posljednje četiri minute ušao s +9 (68:59). Tada Lea Hajdin (trica) i Antonija Jurić vraćaju neizvjesnost (64:68), a sve je kulminiralo kada je Sara Plavljanin ubacila tricu za minus 2 (73:71) na 40 sekundi do kraja. Nisu Splićanke uspijele iskoristiti napad, ali šansu za izjednačenje nije iskorsitila Andrea Marić koja je promašila oba bacanja pa su bodovi ipak otišli u Split.

Josipa Silov je predvodila Split sa 19 poena, a Katarina Puljić i Ivana Brnas su dodale po 16. Kod Zagreba Plavljanin je ubacila 17, Marić 15, a Antonija Jurić 12 uz 11 skokova i 11 asistencija.

”Po tko zna koji puta kratki za jednu ili dvije lopte. Presudio je šut Splita za tri poena u prvom poluvremenu koji smo smi slabo branili. U drugom poluvremenu smo stizali poen po poen, ali nažalost premalo je vremena ostalo da napravimo potpuni preokret”..kazao je nakon susreta trener Zagreba Gjuro Simon.

Link Žkk Zagreb : Žkk Split