TEŽE NEGO PLANIRANO DO POBJEDE NAD MURSOM

U sklopu 2.kola A2 ženske seniorske lige u ŠSD Trnsko sinoć (4.11.) ugostili smo ekipu Murse iz Osijeka.

ŽKK ZAGREB
Grizelj 3, Tićac, Štirjan 14, Jerković 7, Nikšić 3, Čić 2, Rezo 24, Lešnjak 5, Jurić 5, Barinić 2, Mikulčić, Škara 21.

ŽKK MURSA
Pfeifer 4, Šola 16, Blaževac 12, Horjan, Mihaljević, Šarlija 11,Štrk 0, Grbeša 16, Obradović 2, Vuksanić .

U utakmicu smo ušli nesigurno- mnogo loših odluka i lošom realizacijom. Nije to bio onaj Zagreb kojeg smo gledali u četvrtak protiv Folke.
Gošće su u početku pružale dobar otpor te na poluvrijeme odlaze s prednošću od 1 poena (26:27). No, iz svlačionice se izašla neka nova ekipa Zagreba koja je odlučila stisnuti i dobiti ovaj susret. Borbernošću u obrani lopte su nam same padale u ruke, a zatim bi istrčali lake kontre i imali jako dobru realizaciju (čak 10 trica ubacili smo u 2.poluvremenu) te smo treću četvrtinu dobili 35:7 i time prelomili susret uz konačnih 86:61.

Kada spominjemo borbenost u ekipi ne smijemo izostaviti Blaženku Rezo koja nas svaku utakmicu iznova iznenađuje svojom energijom i snagom te je upravo ona uz ostatak ekipe bila taj ključni kotačić obrane te je se i u napadu istaknula kao najbolji strijelac.

Evo i njezinog dojma: '' Za razliku od prošle utakmice nismo toliko snažno ušle u igru. Promašivale smo bitne zicere i otišle na odmor sa jednim poenom zaostatka. Vratile smo se odmorne glave svjesne da moramo pobijediti. Dobra obrana i par bitnih trojki nas vraćaju u igru i do samog kraja na puštamo prednost. Mislim da smo pokazale da se možemo sabrati u kriznim trenucima i izvući pobjedu. ''

U trećem kolu gostujemo u Koprivnici- uskoro više.