info@zkk-zagreb.hr

TEŠKA OBRANA “DOMAĆEG” TERENA

U 4.kolu Prve ženske lige ugostili smo ekipu ŽKK Ragusa iz Dubrovnika, a naše djevojke imale su težak posao - ostati neporažene na domaćem terenu kao i popraviti dojam od prošlog vikenda kad smo u završnici izgubili od ekipe Zadra.
Pokazalo se kako to neće biti nimalo lak zadatak.
Utakmica na Pešćenici otvorena je s puno grešaka i izgubljenih lopti na obje strane. Naše cure olako su ušle u utakmicu dok su, s druge strane, Dubrovčanke odlučile da toliko pređenih kilometara neće biti uzaludno te su "zapele" i agresivnom obranom tjerale Zagrepčanke na sve više grešaka (ukupno izgubljenih 27 lopti). Tako je prva dionica završila 17:17.

Početak druge četvrtine nije donio ništa novo u igri te se činilo da će proteći kao i prva. No, Simon i Jagatić uspijevaju naći adekvatnu petorku - dovoljno agresivnu u obrani, a s dobrim protokom lopte u napadu - te naše djevojke, pri rezultatu 23:24 za gošće, rade seriju 7:0 preko sestara Grizelj i u ovom susretnu napadački raspoloženih Hajdin i Plavljanin.

Činilo se kako je utakmica ušla u mirnije vode, no Dubrovčanke se nisu predale. Postavljanjem zonskog presinga natjerale su Zagrepčanke na vezane greške i tako dolazile do lakih poena iz ukradenih lopti. Time su otopile rezultatsku prednost domaće ekipe te se na veliki odmor odlazi rezultatom 39:37.

Drugo poluvrijeme Dubrovčanke nastavljaju s agresivnom obranom što ih dovodi u probleme s osobnim greškama te ulaze u bonus već početkom 2.minute, što našim curama otvara poene s linije slobodnih bacanja koje jako dobro realiziraju. Najmlađa u redovima Zagrebašica- Gabriela Grizelj nije znala promašiti bacanje te je susret završila stopostotna- ubacila je 6 poena od 6 pokušaja; stopostotna s linije slobodnih bacanja bila je i Lea Hajdin koja je uz to imala izvrsnu šutersku večer visokih 75% ,odnosno 3/4 za tri poena.

Susret se nikako nije uspio prelomiti ni na čiju stranu sve do 6 minuta prije kraja kada iskusni dio Zagrebašica - Plavljanin,Mamić,Škara,Jurić - pri rezultatu 65:66 ulazi u seriju i odvaja se od Dubrovčanki te semafor 2 minute do kraja pokazuje rezultat 74:66.
Zagreb postavlja zonsku obranu i ostavlja Dubrovčanke bez ideje u napadu čime je uspio obraniti domaći teren i upisati 3. ovosezonsku pobjedu (78:69) te se sada nalazi na sredini tablice s omjerom 3-1.

Marijana Mamić je utakmicu završila sa 17 poena i 22 skoka(!!!). Sara PlavljaninLea Hajdin i Gabriela Grizelj su dodale po 13. Ana Haklička (19) i Živana Janković (18) bile su najbolje kod Raguse.

Trenerica ŽKK Ragusa nakon utakmice je izjavila:
"Utakmica je bila neizvjesna cijelo vrijeme. Čestitam ekipi Zagreba. Mi smo danas imali loš dan i mislim da je zbog toga ovakav rezultat."

Trener Zagrebašica Gjuro Simon:
"Teška pobjeda. Nebi bilo nezasluženo da smo izgubili jer smo idugrali vrlo lošu utakmicu, ali lijepo je znati da imamo tu i tu moć da i kad igramo loše možemo pobijediti. Za slijedeće kolo protiv Splita trebati će nam puno bolja igra."

Sara Plavljanin, iskusni play Zagreba rekla nam je slijedeće:
"Upisale smo 3. pobjedu, veselje na stranu, rekla bih prije da smo preživile Ragusu nego što smo pokazale svoju kvalitetu na terenu. Dosta smo se mučile s obranom, u napadu nismo realizirale neke “zicere”, a žilave Dubrovčanke se nisu predavala do kraja utakmice. Ipak, važno je da smo neporažene na domaćem terenu i da je sredina tablice- doslovno -naša. Bit ce zanimljivo pratiti možemo li nekog iznenaditi iz “vrha”, sve ekipe imaju puno mladih igračica pa se svima može dogoditi loš dan. Na nama ostaje da ozdravimo (Škara i Jurić) i da treniramo."

Slijedi gostovanje u Splitu u sklopu 5.kola, u kojem igramo protiv ŽKK Split u subotu,3.11.2018. u 16h.