ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ZAGREB

info@zkk-zagreb.hr

PORAZ U DUBROVNIKU

U posljednjoj utakmici 15.kola Prve ženske lige Ragusa je u Dubrovniku svladala Zagreb 74:71. Dubrovčanke su vodile gotovo cijelim tijekom susreta, a najvećih +12 u prvom poluvremenu su imale u 17.minuti (31:19). Ekipa Gjure Simona je do odmora uspijela smanjiti (33:27). Zagreb je u trećoj četvrtini opet bio u minusu 12 (43:31), ali raspoložena Lea Hajdin nije dopustila Ragusi da pitanje pobjednika riješi ranije. Prvo je Hajdin tricom izjednačila (46:46), a nešto kasnije i Matilda Sorić tricom donijela novo izjednačanje (49:49). Neizvjesna posljednja četvrtina u kojoj je Ragusa ipak stigla do 9 razlike (66:57) na pet minuta do kraja. Uporne gošće preko Marić, Grizelj i Hajdin dolaze na zaostatak (70:68), a tada ključnu tricu u posljednjoj minuti ubacuje Ana Haklička.

Haklička s 23 i Katarina Zarač s 18 su predvodile Ragusu, a kod Zagreba Hajdin je ubacila 22, Antonija Jurić16, a Andrea Marić 12.

Zagreb već u subotu ima novi ispit kada će u Trnskom ugostiti vodeći Split.